Pobeda na startu, Srbija-Rusija 3:2

Reprezentacija Srbije startovala je pobedom u ovogodišnjoj Svetskoj ligi. U lepom ambijentu hale Čair savladan je olimpijski šampion selekcija Rusije. Naši su sjajno počeli meč i prva dva seta dobili bez većih problema 25:20, 25:17. Tada su se razigrali i Rusi i poveli u trećem setu sa 23:18, Srbija je posle sjajnih servisa Dušana Petkovića prišla na poen zaostatka 23:22, ali snage za kompletan preokret nije bilo. Rusija je dobila treći set sa 25:22. Četvrti set protekao je u znaku dominacije gostiju 25:19, pa se pobednik morao potražiti u taj-breku.

Srbija je povela sa 3:0, Rusi su odmah uzvratili i izjednačili. Igralo se zatim poen za poen sve dok se naši momci nisu u finišu odvojili na 13:11, a ubrzo zatim na semaforu je stajalo i konačnih 15:13. Dovoljno za pobedu nad velikim protivnikom i radost na terenu i tribinama.

Novi meč sa selekcijom Rusije je već danas u 20 časova u hali Čair. Dođite da zabeležimo još jednu pobedu!